Mare iubaret a fost si Dumitru Rucareanu. Pe langa aventuri, a trait o frumoasa poveste de dragoste, care s-a intins pe o perioada de 24 de ani, cu Tina Enache, fosta sotie a scriitorului Eugen Barbu. De curand, fermecatorul Titi Rucareanu i-a cerut mana iubitei sale...sursa : (05 Feb 2004 - jurnalul.ro)
Deceoare
pe 07 Iunie 2020 01:59
Așa cum stă scris și la începutul acestei biografii. Dragă administrator al site-ului Cinemagia. Nu este o fixație sau orice altceva vă duce gândul. Vă rog doar pentru informarea corectă a generațiilor viitoare să folosim diacriticile la numele proprii ale actorilor români. De exemplu aici este Dumitru Rucăreanu, nicidecum Dumitru Rucareanu. Mai ales că mulți dintre cei nominalizați pe acest site au decedat deja. Aici avem un exemplu. Mulțumesc!
stricted
pe 22 Octombrie 2016 12:03
A jucat in zeci de roluri pe scena Teatrului de Comedie din capitala, precum si in filme ca Aventuri la Marea Neagră, Acţiunea Autobuzul, Cucoana Chiriţa, etc., a cântat la Festivalul Crizantema de Aur.
catalin_lazaroiu
pe 27 August 2014 13:13
Ati folosit fotografii furate ! Nu ati cerut acceptul, nu ati specificat sursa. www.catalinlazaroiu.blogspot.ro
ciprian34
pe 18 Octombrie 2013 19:06
Pacat ca l-am pierdut si pe acest mare actor!!!!!!!!!!!
lili22
pe 10 Martie 2013 22:00
A stiut sa traiasca decent ultimele clipe din viata, ca nu mai rezistam la inca un spectacol indecent cu o inmormintare.Sa invete si altii din asta.
pisicuta1
pe 09 Martie 2013 13:09
un actor deosebit,cei din generatia veche ,sint adevarati monstri sacrii ai ecranului!
xerses
pe 09 Martie 2013 10:29
Un adevarat gentleman,o voce aparte, un caracter deosebit.Odihneasca-se in pace!
Iulidesprefilme
pe 09 Martie 2013 09:59
S-a mai stins, aproape neştiut de nimeni, un actor din generaţia celor renumiţi cândva...
lilianasnd
pe 15 Iunie 2011 09:17
Are o voce frumoasa, a cantat muzica usoara, romanţe, cântece de petrecere, a inregistrat un CD intitulat Sunt vagabondul vieţii mele, cu melodii scrise de Temistocle Popa.
Starea civila: căsătorit
Sotia: Tina Enache
pe 12 Ianuarie 2007 11:16
Este un mare actor si un om foarte inimos si sensibil.
Starea civila: căsătorit
Sotia: Tina Enache