Frumoșii Virginia Gardner şi Dylan Sprouse au revenit pe marile noastre ecrane cu Căsătoriți din greșeală/Beautiful Wedding, film ce continuă comedia din 2023 Fericirea începe azi/Beautiful Disaster.

Producția de anul trecut era un amestec de romance, cu urmăriri, jocuri de noroc și cazinouri, un roller coaster din care voiai ca protagoniștii să iasă teferi și nevătămați. Producția din 2023 se poate urmări acum pe canalul Film Now.

Cei doi tineri revin acum pe marile noastre ecrane pentru a ne prezenta ce fac ei în luna de miere, survenită după o căsătorie „din greșeală” și încununată cu o petrecere a burlacilor.

Filmul este un soi de reinterpretare a seriei Marea mahmureală, cu oameni care râd, cântă, dansează şi se trotilează la unison. Beautiful Wedding continuă seria de pelicule făcute ca să râzi de oameni beţi, iar excesele sunt de tot felul (de la o luptă în ring cu o fetiță?! peste care personajul lui Virginia Gardner sare, probabil rupându-i spatele, la gârle de tinere şi tineri doritori de sex).

Problema este că umorul alunecă dincolo de linia fină a ireverenţiosului fiind grobian, peripeţiile sunt liniare, întâmplările complet nemotivate, tinereii veniţi pentru petrecerea burlacilor nişte tâmpiţei de-o banalitate absconsă, iar scenariul are o structură haotică, fără logică, părând doar o lipitură forţată de momente gândite să amuze.

Altfel, Virginia Gardner şi Dylan Sprouse rămân aceeaşi tineri frumoşi, pe care nu te mai saturi să îi priveşti, dar până la urmă şi de mai multe ori pe parcursul filmului îţi pare rău pentru ei că au acceptat să joace în acest film.