Netflix
×
Utilizator
×
Survolările peste orașe, deasupra barajului Hoover din Nevada, rotirea scaunului la aterizarea forțată a elicopterului, efectele de ploaie în timpul impresionantei secvențe cu tsunami, mișcările de scaun pentru redarea undelor seismice, și a cutremurului propriu-zis, toate fac din vizionarea San Andreas în sala 4DX o experiență cool. Aproximativ 1416 efecte live au fost create pentru filmul San Andreas au spus - în exclusivitate pentru Cinemagia - sud-coreenii de la Grupul CJ, lider pe piața asiatică de entertainment, cei care primesc filmele de la Hollywood, le vizionează, își notează minut cu minut ce efect s-ar potrivi apoi trimit către marile studiouri configurația de efecte potrivită pentru un film sau altul.

Cel mai întâlnit efect din timpul vizionării 4DX a filmului San Andreas sunt „mișcările și vibrațiile detaliate și realiste create pentru undele precursoare cutremurelor, pentru mișcările seismice propriu-zise și replici”, ne „avertizează” sud- coreeni, într-un interviu obținut în exclusivitate de Cinemagia. Am fost la vizionarea 4DX a filmului San Andreas și succcesiunea de efecte e cu adevărat cool. Până și mirosul înecăcios de praf și cauciuc ars îl resimți în timpul secvențelor în care clădirile se prăbușesc.

Acțiunea e trepidantă, aplificată octanic de efectele live din sala 4DX din noul Mega Mall bucureștean